Lütfen bekleyiniz..

Bayat Afyon Otobüs Bileti

Bayat Afyon Seferi Yapan Firmalar
Bayat Afyon Hakkında

Bayat otobüs bileti satan firmalar, Bayat otobüs bilet fiyatları, Bayat otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Afyonkarahisar, Bayat Tarih
Bayat, Afyonkarahisar´ın bir ilçesi olmakla birlikte belediye olması cumhuriyet yıllarından çok önceye dayanmaktadır. İlçe kimliğine 1987 tarihinde layık görülmüştür. Bayat ilçesinin adını Bayat Türklerinden aldığı söylenmektedir. Bu sebeple kilimleriyle meşhurdur. Dünyanın hemen her yerinden insanlar bu kilimlere hayran kalmaktadırlar. Özellikle Amerikan Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya olmak üzere daha pek çok Avrupa ülkesinde bayat kilimleri ihracat yoluyla ulaştırılmaktadır.

Afyonkarahisar Bayat´ın Kilimleri

Bu kilimlerin yapımında tüm renklerin doğal olması dikkat çekicidir. Başka bir tabirle ifade edecek olursak, bu kilimler kök boyasıyla yapılmasına karşın herhangi bir yıkamada kesinlikle boya atmamaktadır.

Afyonkarahisar Bayat Ulaşım
Son TÜİK araştırmasına göre Bayat´ın nüfusu 5200 kişiden oluşmaktadır. Afyonkarahisar şehir merkezinin yaklaşık 45 kilometre uzağında olan Bayat´a Bayat otobüs biletleri ile ulaşmak mümkündür. İzmir ve Afyon arasında yapılmış transit yolda konumlandığı için ulaşım seçenekleri bir hayli geniştir. Bayat´ın yüz ölçümünü ilçeler de dahil edildiğinde yaklaşık 400 kilometrekaredir. Bununla birlikte ilçeye bağlı 14 köy bulunmaktadır. Bayat halkı misafirperverliğiyle bilindiğinden bu bölge turizm aylarında pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bayat´ta Osmanlı ve Bizans dönemine ait pek çok buluntu bulunmaktadır. Yolu Afyon´a düşenlere Bayat´a gitmelerini tarihi güzellikleri ve Bayat kilimlerini görmelerini şiddetle tavsiye ederiz.


En Çok Tercih Edilen Bayat Afyon Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık