Lütfen bekleyiniz..

Belen Otobüs Bileti

Belen Seferi Yapan Firmalar
Belen Hakkında

Belen otobüs bileti satan firmalar, Belen otobüs bilet fiyatları, Belen otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.


Belen Tarih

Burada ilk topluluk Kanuni Sultan Süleyman zamanında, 1552 yılında kurulmuştur. Kanuni; 1552 senesinde, Halep ve İskenderun arasında, yeni bir yol ararken, günümüzdeki yerleşim yerinin bulunduğu kısımda: 250 geçit korucusu yerleştirir, ek olarak cami, Türk hamamı ve han yaptırır. Böylece, zamanla burası bir kasaba haline gelir. 
Zaman geçtikçe adı “Beylan” olarak anılmaya başlanır. 1885 yılında Belediye yapılanması kurulur ve 1991 yılında ise resmen ilçe olur.

İlçe merkezinden, körfeze yol alarak devam edildiğinde değişik tahıl ve pamuk ürünleri izlenimi bulunmaktadır. Amanos dağları etrafında ise elma, armut, vişne gibi soğuk iklim seven bitkiler üretilebilmektedir. Ancak, tarlalar küçük, çok parçalı aile işletmeciliği biçimindedir. Bölgenin iklimi kış aylarında soğuk ve yağışlı, yazları ise serindir. Bu özellikleri sebebiyle bölge vatandaşları tarafından, bir yayla yeri olarak kullanılmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Belen Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık