Lütfen bekleyiniz..

Beypazarı Otobüs Bileti

Beypazarı Seferi Yapan Firmalar
Beypazarı Hakkında

Beypazarı otobüs bileti satan firmalar, Beypazarı otobüs bilet fiyatları, Beypazarı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Beypazarı Tarih
Beypazarı eski Ankara – İstanbul yolu üzerinde, Ankara’ya 100 km uzaklıkta, Ankara’nın en bilindik ilçelerinden biridir. Tarih boyunca birçok medeniyete yurt olması, İstanbul – Bağdat ticaret yolu üzerinde olması gibi özellikleri sayesinde adının farklı dönemlerde ticaret ile anılmasını sağlamıştır. Beypazarı bulunduğu ticaret yolu ve farklı medeniyetlere mesken olması sebebi ile geniş çaplı bir kültüre sahip, ilçede halen telkari, dövme bakırcılık, sırma işlemeleri, ipek el dokumacılığı, semercilik, saraçlık, dokumacılık, demircilik gibi tükenmeye yüz tutan sanat kolları devam ettirilmektedir. İlçeye girdiğiniz andan itibaren sizi karşılayan muhteşem mimarisi olan konaklar, turistik işletmeler, müzeler, yerli halkın yapmış olduğu yöresel lezzetler Beypazarı’nı sık sık ziyaret etmeniz için bir sebep oluşturacaktır.

Beypazarı genel olarak bir sürü irili ufaklı dağ ve tepelerle örülüdür. Genel olarak engebeli olan topraklar bazı yerde ovalıktır. Sakarya nehri ve Kirmir çayı Beypazarı’nın çevresindeki önemli akarsulardır. İlçenin köylerinde volkanik oluşumlar sebebi ile kesme şekilli doğal taşlar, şekilli kayalıklar görmek mümkün ayrıca ilçenin köylerinden Kozalan’ da geçmişi çok eskilere dayanan kar kuyusu kullanımı halen devam ettirilmektedir. İnönü vadisi ve eğri ova yaylasının muhteşem manzarası ile buluşmanız için tek yapmanız gereken Beypazarı otobüs bileti satın almak.


En Çok Tercih Edilen Beypazarı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık