Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Seyahat Fikirleri

Kapadokya Nasıl Gidilir?

Kapadokya, başta Nevşehir’de ve Kayseri, Niğde, Aksaray şehirlerinin küçük kesimlerinde olmak üzere, Orta Anadolu’da bulunan bir bölgenin adıdır. Kapadokya Nasıl Gidilir? Kapadokya’ya ulaşım yazımızı okuyup Kapadokya planı yapmanın tam zamanı. Persler tarafından Katpadukya olarak adlandırılan Kapadokya, Farsça güzel atlar ülkesi, olağandışı doğal oluşumları, kaya kiliseleri, mistik atmosferi, el yapımı çanak çömlekleri ve daha pek çok turistik yeri ile rüyaların adını hak ettiği anlamına geliyor. Kapadokya, peribacaları resimleri ile de uluslararası alanda çok ünlüdür, ancak Kapadokya bir resimden çok daha ötedir. Resimden çok daha fazlasını görmek için;

Kapadokya Nasıl Gidilir?

Kapadokya Nasıl Gidilir?

Kapadokya Nasıl Gidilir?

Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Aksaray şehirlerinin bir bölümünü kaplayan Kapadokya nasıl gidilir? Dilerseniz  araba, şehirler arası otobüs, tur otobüsüyle ulaşabilir veya Nevşehir ya da Kayseri’ye uçmayı seçebilirsiniz. Bölgede küçük bir hava alanı (Tuzköy) var. Nevşehir havalimanı olarak geçmekte ve burada Türk havayollarının tarifeli seferleri var.  Dilerseniz bölgeye gelmek için Kayseri havalimanını da kullanabilirsiniz. Her iki havalimanından da uçuşlar bulunuyor.

Kapadokya nasıl gidilir? Kapadokya nerelere gidilir? Özellikle popüler noktalar olan Ürgüp, Avanos, Kaymaklı,Göreme, Derinkuyu vb. noktalar tercih edilen yerler arasındadırKapadokya’ya ulaştığınızda Kapadokya’da neler yapabileceğiniz hakkında bilgi edinmek için Kapadokya’da yapılacak en güzel 10 şey yazımızı okumanızı öneririz. Görmek için tıklayınız.

 

Bölgeye ulaşmak için en yakın şehir Nevşehir’dir, bu nedenle önce Nevşehir’e gitmek ve bu noktalara giden düzenli bir minibüs veya otobüs yakalamak önerilir. Minibüsler akşam geç saatlere kadar çalışır ancak bundan sonra toplu taşıma araçları yoktur, bu nedenle minibüslerin en yeni zamanlarını öğrenmek daha iyi olacaktır.  Ya da bazı Kapadokya otelleri, terminalden transfer hizmeti de veriyor. Otelinizi belirlemeden önce konuşabilirsiniz. Bu şekilde daha rahat ve kolay bir şekilde Kapadokya’nın ana noktalarına ulaşabilirsiniz.

Kapadokya’ya tren ile gitmek biraz zor olacaktır. Bunun için Kayseri tren garına gitmek ve buradan Kapadokya’ya transfer yapmak şekline bir yol izlenmesi gerekir.

Yalnızsanız ve bir tura bağımlı değilseniz, bölgede seyahat etmek için bir araba veya motosiklet kiralayabilirsiniz. Bölgeyi gezmenin en iyi yollarından biri araba kiralamak olacaktır.

  • Kayseri 106 km,
  • Ankara 276 ve İstanbul,
  • Nevşehir’e 729 km uzaklıktadır.

Kapadokya gezisi hakkında özellikle şarap sevenler için Kapadokya şarap tadımı yazımızı da okumanızı öneririz. Görmek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner