Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite
Seyahat Fikirleri

Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite

Masal diyarı Kapadokya sizleri otantik bir bölgeye davet ediyor. Antik Kapadokya, peribacaları, yeraltı şehirleri, kilise, mağaraları keşfetmek inanılmaz büyülü.. Kapadokya’da neler yapabileceğinizi Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite yazımızda sizler için derledik.

1.Kapadokya Çömlek Yapım Atölyesi

Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite

Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite

Çanak çömlek yapımı yapımı Hititlere uzanmaktadır. Avanos çömlek yapımı konusunda özellikle öne çıkmaktadır. O halde hadi Avanos çanak çömlek atölyelerine! Burada pek çok dükkanın ve atölyenin aile yeri olduğunu söyleyebiliriz. Kilin çömlekçinin elinde dönerek nasıl şekil aldığını seyretmek oldukça keyif verici! Bunu deneyimlemek nasıl olurdu?  Bu deneyimi Avanos’ta yaşayabilirsiniz.

2. Kapadokya Alışveriş

Kapadokya hediyelik eşya dükkanları keşfi yapmak Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite’den biridirÖzellikle Kapadokya Çömlek satan dükkanları gezip buradan çömlekler satın alabilirsiniz. Avanos çömlek fiyatları biraz fazla gelebilir fakat çömleklerin el yapımı Avanos sanatı olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Avanos çömlek fiyatları 5 TL’den başlayıp 2000 – 3000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Kapadokya’dan alınacak hediyeler arasında Kapadokya hediyelik balon, gözyaşı şişeleri,peri bacaları süs eşyaları,Kapadokya bebekleri Hitit güneşi testisi, güveçler, küpler, sarkaçlar, şamdanlar,  bulunmaktadır.

Kapadokya’dan Ne Alınır? sorusuna verilebilecek bir başka cevap Onyx taşı bölgede oldukça popülerdir.Özellikle turistler rağbet göstermektedirler. Kapadokya Peri Bacaları şeklinde şişeler, Minyatür peribacaları, Kapadokya şarapları diğer seçeneklerdir.

3. Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Olağanüstü bir geçmişi olan masal diyarı Kapadokya yanardağların püskürttüğü lav ve küllerin sonucu oluşan tabakaların milyonlarca yıl boyunca aşınması sonucunda oluşmuş bir doğa harikasıdır. Peribacalarının, gökyüzünde salınan balonların, eşsiz vadilerin fotoğrafını çekmek oldukça keyifli olacaktır. Kapadokya atmosferinde parmağınızı deklanşörden çekmek istemeyeceksiniz. Fotoğraf makinenizi alıp vadilerini keşfe çıkın ve bir çok kartpostal karesi yakalayın!

4. Kapadokya Safari Turu

Kapadokya güzel atlar diyarı.. bölgeyi yeniden ve yeniden keşfedilmesi gereken muazzam güzellikteki tarihi bölge. Jeep safari Kapadokya keşfi için bir başka seçenekDilerseniz Kapadokya’da sizin bilmediğiniz veya bulmakta güçlük çekeceğiniz  olağanüstü vadileri off-road araç ile unutamayacağınız bir Kapadokya gezisi yaşayabilirsiniz.

Görçeli vadisi, Güvercinlik Vadisi, Aşk Vadisi panaroması ,Üzengi vadisi, Ortahisar Kalesi gibi gizemli kalmış pek çok noktayı Safari turu ile keşfedebilirsiniz. Jeepler 4-5 kişiliktir ve  safari turu 3 saat sürmektedir,

Kapadokya jeep safari fiyatları: yaklaşık olarak 110 TL-150TL civarındadır.

5. Kapadokya Şarap Tadımı

Fazlasıyla yetişen üzüm, Kapadokya şarap evleri, şarap mahzenleri, Turasan Şarap Fabrikası  antik arka planı ile Kapadokya şarap içmek için çok otantik. Kapadokya şarap markaları, Kapadokya şarap nereden alınır? Kapadokya şarap evleri, Kapadokya şarap fiyatları, Kapadokya şarap tarihi, Kapadokya üzüm çeşitleri hakkında bilgi endinmek için Kapadokya Şarap Tadımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

6. Kapadokya Balon Turu

Tabiki Kapadokya’da Yapılacak En Güzel 10 Aktivite arasında balonla yolculuk etmek en başlarda gelmektedir. Kapadokya’ya kuş bakışı bakmak için Kapadokya balon turu oldukça güzel bir seçim. Sabahın erken saatlerinde yükselmeye başlayan balonlarla birlikte Kapadokya’nın doğal manzarasını tepeden seyretme deneyimine sahip olacaksınız. Balon turu sonucunda Peribacalarının üzerinde yükselirken hissedeceğiniz keyif paha biçilmez olacaktır. Bu masalsı bölgede gün doğumu ile birlikte balonla beraber yükselirken büyüleyici vadilerin, bahçelerin, kaya evlerinin görüntüsünü farklı bir açıdan izleme fırsatını yakalayacaksınız.

Kapadokya balon turu fiyatları 2017 Balon ile uçuş fiyatları 250 TL- 1000 TL arasında değişmektedir. Kapadokya Balon Turu klasik balon turu, vip balon turu, delüks balon turu gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu sebeple fiyatlar değişmektedir.

7. Kapadokya At Turu

Kapadokya güzel atlar ülkesi…Kapadokya’yı at turu yaparak keşfetmek kulağa nasıl geliyor?Arabaların geçemediği bohem vadilerden, üzüm bağlarından geçip eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak inanılmaz hissettirecektir.

Kapdokya At Turu Fiyat (Cappadocia Exclusive Travel)

1 saat Kapadokya at turu kişi başı 79.00 TL, 2 saat Kapadokya at turu kişi başı 109.00 TL, 3 saat Kapadokya at turu kişi başı 159.00 TL, 4 saat Kapadokya at turu kişi başı 209.00 TL.

8. Kapadokya Atv Turu

Kapadokya pek çok vadiden oluşmaktadır, güzelliğini de bu vadilerin eşsizliğinden alır. Bu eşiz vadileri görmek için Kapadokya atv turu bölgede popülerdir. Rehberin de size le birlikte olduğu tur esnasında dilerseniz tek başınıza dilerseniz 2 kişi olarak Atv’yi kullanabilirsiniz.

Kapadokya Atv turu fiyat; 1 saatlik ücreti 50-70 TL civarındadır.

9. Kapadokya Yüzme Havuzlu Otel

Kapadokya’da yerel halkın yaşayışından esinlenilerek pek çok mağara oteli suit olarak hizmet vermektedir. Kapadokya oda içinde havuz olan otel imkanı ile bizleri etkilemeyi başarıyor. Kapadokya otellerinde otantikliğin ambiyansı eşliğinde odanızda havuza girebilir, balkondan panaromik Kapadokya manzarasının tadını çıkarabilir, şöminenin karşısında şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

10. Kapadokya Bağbozumu Festivali

Üzüm bağlarının bolca olmasıyla ünlü olan Ürgüp her yıl Bağbozumu Festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Şarap içmekten ve şarap ile ilgili olan her şeyden keyif alıyorsanız  Kapadokya’nın inanılmaz manzarası eşliğinde şarabınızı yudumlayacağınız ve çeşitli etkinlikleri içeren Kapadokya Bağbozumu Festivali’ne katılmalısınız. Bunun için Kapadokya’yı eylül ayında ziyaret etmenizi öneririz.

Bonus: ucuzagit.com‘un  En ucuz Nevşehir otobüs bileti fırsatından faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner