Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Seyahat Fikirleri

Kartalkaya Otelleri ve Gezilecek Yerler

Kartalkaya otelleri ve gezilecek yerleri bakımından oldukça zengin ve cazip bir turistik merkez olarak dikkat çekmektedir.

Her yıl tatil amaçlı çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan kış cenneti Kartalkaya nerede? Bolu Kartalkaya, Köroğlu dağlarının doğu kısmında yer alan, bir kayak merkezidir.

Türkiye’de kış tatili yapılacak yerler arasında Uludağ, Palandöken gibi oldukça tercih edilen ve her sene bir çok turisti ağırlayan Kartalkaya, doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz çeşitli aktivitelere katılabileceğiniz bir kayak merkezidir.

kartalkaya

Aşçıları ve meşhur yöresel lezzetleriyle ünlü olan Bolu şehri, Kartalkaya gezisi sırasında, sizlere en lezzetli yemeklerini de sunacaktır. Bu lezzetler arasında, kartalkaya kebabı, mengen pilavı, Bolu köftesi, kabaklı gözleme ve Bolubeyi tatlısı dikkat çeken, kesinlikle tatmanız gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Kartalkaya otel dışında kendinizi bir yere sınırlandırmadan, etrafı gezip görebileceğiniz muhteşem doğa yerleri ve manzaraları da bulunmaktadır. Kartalkaya gezilecek yerler arasında, kayak merkezi ve otellerinin dışında gölleri, yaylaları, tabiat alanları ve parklar  gibi harika yerler de bulunmaktadır. Böylece kışın seyahat etmek için sıcak sebepler, Kartalkaya’da sizleri bekliyor.

Kartalkaya hava durumu, yüksekliği sebebiyle, her zaman Bolu merkeze göre, yaklaşık 10 derece daha düşük sıcaklık görülmektedir. Yazın sıcaklık ortalaması ortalama 20 dereceyi bulan Kartalkaya’da kış ayları, genelikle kar yağışlı ve sıfırın altında seyretmektedir. Özelikle kışın en sert dönemlerinde, kar kalınlığı 3 metreyi bulabilmektedir.

kartalkaya gezilecek yerler

Bolu Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya otelleri özellikle kayak sezonunun açıldığı Aralık ve Nisan ayları arasında ki doluluk oranlarıyla, buranın ne kadar cezbedici, tercih edilen bir kayak merkezi olduğunu göstermektedir. Kartalkaya, dilediğiniz gibi Kartalkaya kayak turu yapıp, doğa yürüyüşlerine çıkabileceğiniz, kar manzarası eşliğinde kahvaltı yapabileceğiniz bir çok otele ev sahipliği yapmaktadır. Tatil amaçlı en çok rağbet gören Kartalkaya otelleri şunlardır;

  • Golden Key Kartalkaya
  • Kaya Plazzo Ski & Mountain Resort
  • Dorukkaya Hotel
  • Grand Kartal Hotel
  • Kartal Otel
kartalkaya otelleri

kartalkaya otelleri

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya kayak merkezi, snowboard, kızak ve kayak yapabileceğiniz Türkiye’de ki en güzel kayak merkezleri arasında yer almaktadır.

Kartalkaya zirvesi yaklaşık olarak 2200 metre yükseklikte olup, çam ağaçları ve bembeyaz doğası ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca dağın eteklerinde yer alan yaylaları, gölleri ve park alanları ile kendine turist çeken bir yer olarak da bilinmektedir.

kartalkaya kayak merkezi

Sünnet Gölü

Bolu’nun Göynük ilçesinde bulunan bir heyelan gölü olan Sünnet Gölü, denizden yaklaşık olarak 1000 metrelik bir yükseklikte bulunmaktadır. Muhteşem bir doğa manzarası sunan bu gölde, yeşil ve mavini tonları eşliğinde, doğa yürüyüşleri ve piknik yapabilir, bol oksijenli temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

sünnet gölü

Sarıalan Yaylası

Bolu Ankara yolu üzerinde, Kartalkaya mevkisi yakınlarında bulunan Sarıalan Yaylası, bahar aylarında kendini gösteren sarı çiçekleri ve yemyeşil doğası ile ziyaretçileri buraya çekmektedir. Kış aylarında ki bembeyaz kar örtüsü ise buraya başka bir manzara ve güzellik katan diğer unsurdur.

Bu muhteşem yaylada dilediğiniz gibi piknik ve yürüyüş yapabilir, huzur dolu anlar yaşayarak, kendinizi zinde tutup dinlenebilirsiniz.

sarıalan yaylası

Bolu Fındığı Tabiatı Koruma Alanı

Yaklaşık 460 hektarlık bir alan üzerine kurulu Bolu Fındığı Tabiatı Koruma Alanı, zamanla azalıp tükenmeye yüz tutması sonucu koruma altına alınmıştır. Birçok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan bu tabiat alanı, Kartalkaya’ya yaklaşık olarak yarım saatlik bir uzaklıkta yer almaktadır.

Kartalkaya gezisi sırasında bu doğa harikası tabiat alanına gelerek buranın temiz havası eşliğinde yürüyüş yapabilir, yörede ki tüm zenginliklere şahit olabilirsiniz.

bolu fındığı tabiatı koruma alanı

 

Ucuzagit sitesinden rahatça ve güvenli bir şekilde alacağınız Bolu otobüs bileti ile kış tatili veya günübirlik Kartalkaya gezisi yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner