Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Seyahat Fikirleri

Sent Antuan Kilisesi

İstiklal Caddesi’nde, geniş bir demir kapı setinin arkasında yer alan Sent Antuan Kilisesi oldukça etkileyici ve gösterişli mimari yapısıyla İstanbul’un sosyal ve kültürel merkezi İstiklal Caddesi’nden geçenleri içeri davet ediyor.

Saint Antoine Kilisesi, Aziz Antoine Kilisesi veya Aziz Antuan Kilisesi olarak bilinen, popüler Istiklal Caddesi üzerindeki Sent Antuan Kilisesi İstanbuldaki en büyük Roma Katolik Kilisesi olması özelliği ile öne çıkmaktadır.

İstanbul’un en yoğun ve popüler noktalarından biri olan Taksim ve İstiklal Caddesi, her yıl pek çok turisti kendisine çekmektedir. Yaklaşık 1,4 uzunluğundaki İstiklal Caddesini keşfetmek yaklaşık bir gününüzü alabilir.

Cadde Haftasonları boyunca yaklaşık 3 milyon kişi tarafından tek bir gün ziyaret edilmiştir. Keşif esnasında Tarihi Beyoğlu (Pera) öne çıkıyor. Tarihi yapılar oldukça fazla, tarihi binalar, kiliseler, okullar, kitapçılar, sanat galerileri, sinemalar, tiyatrolar, kütüphaneler, kafeler, publar, canlı müzik eşliğinde gece kulüpleri, keşfedebilecekleriniz arasındadır. Bu yazımızda İstiklal Caddesinde öne çıkan yapılardan Sent Antuan Kilisesi’nden detaylı olarak bahsedeceğiz.

Sent Antuan Kilisesi 

Sent Antuan Kilisesi

Sent Antuan Kilisesi Tarihi

Kilise 1725 yılında İstanbul’un yerel İtalyan topluluğu tarafından kuruldu , Kırmızı Tuğla yapısıyla dikkat çeken kilise bir tramvay yolu yapımı için 20. yüzyılın başlarında yıkılmıştır.

Ünlü mimarlar Edoardo de Nari  ve Giulio Mongeri tarafından 1906 yılında aynı yerde inşa edilen mevcut binayı tasarlama çalışmalarına başlarlar. 1912’de yapılan çalışmaların sonucunda yeni kilise ibadet için tekrardan açıldı. Yapılmasındaki amaç İstanbul’da yaşayan İtalyan topluluğuna hizmet etmektir. St. Antoine Katolik Kilisesi, Katolik kilisesi olarak İstanbul’da sahip olduğu büyük cemaati ile ibadetlerini sürdürmektedir.

Kilise 19. yüzyılda büyüyen ve kitlesel yani standart tasarımlara karşı duruşuyla öne çıkan bir mimari olan Neo-Gotik ve Toskana-Lombard tarzında yapılmıştır. Bu oldukça büyüleyici yapıyı görmeniz gerekir.

Sent Antuan Kilisesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?

İstanbul İstiklal Caddesinde bulunan kiliseye ulaşmak için, Galatasaray meydanında bulunan tünele doğru ilerlemeniz gerekir. Tünele doğru giden yol üzerinde, sol kısımda dikkatinizi çekecektir. İstanbul’a ulaşmak için Ucuzagit en uygun otobüs bileti fırsatından faydalanabilirsiniz; https://www.ucuzagit.com/istanbul-otobus-bileti/

Sent Antuan Kilisesi Giriş Ücreti

Kilisenin girişi için herhangi ücret alınmamaktadır fakat dilerseniz kilisenin giriş kısmında bulunan mumlardan alarak kilise için yardımda bulunabilirsiniz.

Sent Antuan Kilisesi Ayin Saatleri

Her Salı günü 11:30,

Pazar günleri 10:00 – 19:00 saatleri arası,

Cumartesi ve Pazartesi günleri 08:00 -19:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner