Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Doğa

Sonbahar Gezisi

Bohem sonbahar havasının renk cümbüşüyle buluştuğu Sonbahar Gezisi esnasında fotoğraf makinenizi elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

Sonbaharda gezilecek yerler listesindeki 7 mükemmel güzellikteki yer sonbaharın renklerini üzerinde barındıran çeşit çeşit ağaçlara sahip,  rüzgarın ağaçlarla sohbete daldığı, trekking yapabileceğiniz, en güzel sonbahar fotoğraflarını çekebileceğiniz güzellikteki bu yerleri Turgut Uyar‘ın dizeleri eşliğinde inceleyelim;

Sevgim acıyor

Kimi sevsem

Kim beni sevse

Eylül toparlandı gitti işte

Ekim filan da gider bu gidişle

Tarihe gömülen koca koca atlar

Tarihe gömülür o kadar

Karagöl

sonbahar gezisi

Sonbahar Gezisi

Merhaba Sonbahar!  yapraklar, kızıl ve kahverengi renk cümbüşü, süzülen yağmur, uğuldayan rüzgar, romantizm…Sonbaharın bohem havası sizi de büyülüyor ise Kayıkların Karagöl üzerindeki dansının fotoğrafını çekerken ağaçların göle yansıyan görüntüsü sizleri mutlu edecektir.

Dünyanın en güzel göllerinden biridir Karagöl… Artvin’in Borçka ilçesi sınırlarında Klaskur (Aralık) köyü yakınlarında konumlanıyor. Göl aslında bir heyelan gölü, fotoğraf ve kamp tutkunu iseniz kesinlikle sonbaharda rotanızı Borçka Karagöl’e çevirmelisiniz. Gölün çevresi çadır kurmak için oldukça güzel,  dilerseniz civarda konaklayabileceğiniz yerler de bulunmaktadır.

Masal Diyarı Kapadokya 

kapadokya sonbahar

Kapadokya sonbahar

Yazın sıcağında kavrulmak yerine Kapodokya’ya sonbaharda gidin. Peri bacalarının büyülü diyarında Kapadokya balon manzaralarını günün ilk saatlerinde izleyin.

İğneada Longozu

İğneada

İğneada

Oldukça fazla bitki  çeşitliliğe sahip İğeada sakin olması yönüyle de fark yaratmaktadır. Kamp yapmayı seviyorsanız İğneada kamp yapmanın keyfine varabileceğiniz güzel yerlerden biri. Sonbahar Gezisi planı yapmak için geç kalmayın!

Trabzon Uzungöl

trabzon uzungöl sonbahar

Trabzon Uzungöl Sonbahar

Uzungöl’de sonbaharda renkleri sıcacık karşılayan yerler arasında. Bu sonbaharda Uzungöle gidin meşhur Karadeniz yemeklerinin keyfine varırken doğanın huzurunu koklayın.

Abant

abant

Abant

Abant denildiğinde hemen küçük bir ev ve göl geliverir zihnimize.

Abant  Bolu’nun Mudurnu ilçesinin Kuzeydoğusunda konumlanan, güzel bir göl. Göl çevresinde yayla olarak kullanılan açık alanlar ve aynı zamanda ormanlarda yer alır. Köknar, çam, meşe, kayın, gürgen, kestane, yabani meyve ağaçları oldukça çeşitli bir bitki örtüsü oluşturur. Göl kıyılarda sarı ve beyaz nilüferler su yüzeyinde bulunur ve muhteşem güzellikteki manzaralar ortaya çıkar.  Sarıyer Yayla Yolu ve Ballıca Tepe görülebilecek diğer yerler arasında bulunmaktadır.

Doğanın vermiş olduğu huzuru sonbaharda gezilecek yerler listemizdeki Abant ile sonuna kadar hissedebilirsiniz. Göle karşı oturup manzaranın keyfine varabilir, ağaçların arasında yürüyüş yapabilirsiniz.

Çamlıhemşin Ayder Yaylası

ayder yaylası

Ayder Yaylası

Sonbaharda gezilecek yerlerin belki de en önemlilerinden biridir Çamlıhemşin. Rotanızı Çamlıhemşin’e çevirdiğinizde yüksek dağlar arasından uzayıp giden yol ile birlikte, yeşil,  kızıl ve bir başka yerde göremeyeceğiniz tüm tonları, tarihi taş köprüleri, gürül gürül akan deresi, yoğunlaşan sis bulutları, Rize’ye özgü şirin dağ evleri, çay toplayan sevimli teyzeleriyle birlikte görsel bir şölen karşılar sizleri. Ayder Yaylası’nda kamp yapabilir veya bir dağ evinde konaklayarak sonbaharın tadına varabilirsiniz.

Kaz Dağları Sonbahar Gezisi

kazdağları

kazdağları

Çanakkale ile Balıkesir arasında yer alan Kaz Dağları sahip olduğu şelale ve deresiyle sonbaharda kamp yapabileceğiniz başka bir doğa harikası. Kazdağı, Antik dönemlerde “İda” olarak adlandırılmış ve bir çok  önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. İsminin Giritli denizciler tarafından, Girit’te Zeus’un doğduğu İda Dağı’na atıfta bulunmak için İda konduğu mitolojide yer alır. Bundan dolayı dağ Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahiptir.

Sütüven Şelalesi doğal ihtişamıyla sizleri büyülerken, Hasanboğuldu Gölü ve  dağdaki kar sularının erimesi sonucunda meydana gelmiş olan Pınarbaşı İğneadada oksijen depolayabileceğiniz yerlerden, Etnografya Müzesi gezmek için Tahtakuşlar Köyü de uğranabilecek yerlerden.

https://www.ucuzagit.com/ un sizlere sunduğu en uygun otobüs bileti fırsatından faydalanabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner