Lütfen bekleyiniz..

Bolvadin Otobüs Bileti

Bolvadin Seferi Yapan Firmalar
Bolvadin Hakkında

Bolvadin otobüs bileti satan firmalar, Bolvadin otobüs bilet fiyatları, Bolvadin otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bolvadin Tarih
Afyonkarahisar ve Türkiye´nin en eski geçmişe sahip ilçelerinden olan Bolvadin, Anadolu´da kurulmuş en köklü yerleşim yerlerinden birisidir. Türk dünyası açısından da büyük bir önemi vardır. İlçede kurulmuş ilk yerleşim yerlerinin izini sürerken Milattan Önce 8000 yılına kadar gitmek gerekmektedir. Bolvadin, 1116 yılında Anadolu Selçuklu devletiyle Bizans İmparatorluğu arasında gerçekleşen muharebe sonucunda Türklerin eline geçmiştir. Savaş sonrasında yapılan Bolvadin anlaşmasıyla Bizans´ın bu bölgeye geri dönme olasılığı ortadan kaldırıldığı için Anadolu´nun Türkleşmesi ve İslamlaşmasında bu anlaşmanın rolü büyüktür. 

Bolvadin´e Nasıl Gidilir?
Bolvadin ilçesi, İç Batı Anadolu’da yer alan Emirdağları ve Sultandağları arasında kurulmuş bir yerleşim yeridir. Yukarıda bahsettiğimiz Bolvadin otobüs bileti seçenekleri sayesinde bölgeye gitmek mümkündür. Hiçbir sorun yaşamaksızın Türkiye´nin her yerinden Bolvadin´e ulaşım sağlanabilir. Bolvadin yüzölçümü bakımından Afyonkarahisar şehrinin %13´lük büyük bir kısmını oluşturmaktadır.


En Çok Tercih Edilen Bolvadin Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık