Lütfen bekleyiniz..

Bor Otobüs Bileti

Bor Seferi Yapan Firmalar
Bor Hakkında

Bor otobüs bileti satan firmalar, Bor otobüs bilet fiyatları, Bor otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bor Tarih
Bor, Niğde iline bağlı bir ilçedir. İlçe topraklarının çoğunluğu Obruk Platosu’nda yer almaktadır. Üç tarafı dağlarla çevrili olan ilçenin rakımı 1100 metredir. Oldukça eski bir tarihi olan Bor ilçesinin ilk yerleşim zamanı Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. 1071 Malazgirt zaferiyle beraber Türklerin topraklarına geçmiş olan ilçede Cumhuriyet döneminde Arnavutluk, Bulgaristan ve Yunanistan’dan göç eden Türkler yerleştirilmiştir. İlçe sakinlerinin başlıca geçim kaynakları halıcılık, dericilik ve tarımdır. İlçenin arazisinin engebeli olmasından kaynaklı tarım yapılamaması sonucunda ilçe dışarıya göç vermeye başlamıştır.

Bor’da Gezilecek Yerler
Tarihi eskilere dayanan bu ilçeye gittiğinizde mutlaka Kemerhisar (Tyana)’ı ziyaret etmeniz önerilir. İlçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunan bu antik kentte ilk yerleşimin milattan önce 5-6. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Hititlerin Tuvanuva dediği bu bölge, Romalılar tarafından Tyna olarak anılmıştır.


En Çok Tercih Edilen Bor Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık