Lütfen bekleyiniz..

Bozkurt (Denizli) Otobüs Bileti

Bozkurt (Denizli) Seferi Yapan Firmalar
Bozkurt (Denizli) Hakkında

Bozkurt otobüs bileti satan firmalar, Bozkurt otobüs bilet fiyatları, Bozkurt otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bozkurt Tarihi
Bozkurt, Denizli’nin bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 13.900 olan ilçenin iklimi Akdeniz’den ziyade İç Ege yani karasal iklimi yansıtır. Harmat Ovası içine kurulu olan Bozkurt ilçesinin halkı genel olarak tarımla uğraşmaktadır. Sulama çalışmalarının geliştirilmesiyle birlikte sulu tarım de yapabilen ilçe, arpa, buğday, nohut, ay çekirdeği, mısır ve tütün gibi birçok tarım ürünü yetiştirmektedir. Tarihi Denizli’nin diğer ilçelerine göre yeni sayılabilecek Bozkurt, ilk olarak 1890’e doğru Bulgaristan’dan göç eden muhacirler tarafından Hamidiye ismiyle kurulmuştur.

Bozkurt’ta Gezilecek Yerler
Görece yeni olan Bozkurt ilçesinde, tarihi kalıntılardan ziyade doğal güzellikleri keşfetmek mümkündür. Karagöl ve Karakısık Kanyonu bu hususta gezilebilecek yerlerdendir. Bunun dışında Kurban Mesireliği ya da Gurbet Çeşmesi adıyla bilinen bölgeye gidip temiz hava eşliğinde piknik yapmak da mümkündür.En Çok Tercih Edilen Bozkurt (Denizli) Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık