Lütfen bekleyiniz..

Bulanık Otobüs Bileti

Bulanık Seferi Yapan Firmalar
Bulanık Hakkında

Bulanık otobüs bileti satan firmalar Bulanık otobüs bilet fiyatları Bulanık otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bulanık İlçesi Hakkında Bilgiler
Bulanık’ın (Kop) bir yerleşim yeri olarak tarihi M.Ö. 3000 ‘li yıllara kadar uzanmaktadır. M.Ö. 3000- M.Ö. 2500 yılları arasında Bulanık ve çevresinde Gobin adında bir kasaba kuran Nobi’ler yaşamıştır. Nobilerden sonra Bulanık ve çevresine sırasıyla Urartular, Med İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Büyük İskender İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu egemen olmuşlardır. 1071 Malazgirt Savaşı’na kadar bölge Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetinde kalmıştır. Malazgirt Savaşı’ndan sonra bölge Selçuklu Devleti hakimiyetine girmiştir. Büyük Selçuklu Devleti’nin parçalanmasından sonra Akkoyunlular bölgeye hakim olmuşlardır.1555 yılında Osmanlı Devleti tarafından Muş’un Akkoyunlular’dan alınmasıyla da Bulanık, Osmanlı Devleti’nin egemenliğine girmiştir. Cumhuriyet döneminde 1927 yılında Muş’un il olması nedeniyle Bulanık, Muş’a bağlanmıştır. 

Bulanık Gezilecek Yerler

Bulanık ilçesi sınırları içerisinde eski çağlardan kalma höyükler bulunmaktadır. Bunların en önemlileri Erentepe (Liz) Höyüğü ve Arakonak (Odınçor) Höyüğüdür. Bulanık ilçesinin Mollakent (Mellekent) Köyünde Selçuklu döneminden kalma bir Medresesi bulunmaktadır. Bu medrese Ahlat taşından, Şeyh İbrahim tarafından 1321’ de yaptırılmıştır. Ayrıca Esenlik (Abri) Köyünde Selçuklu döneminden kalma taş işlemeleri son derece estetik olan bir camii, bir de Çillehane bulunmaktadır. Bulanık Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Bulanık Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık