Bulanık Otobüs Bileti Seferleri ve Fiyatları | Ucuzagit.com

Bulanık Otobüs Bileti

Bulanık Seferi Yapan Firmalar
Bulanık Hakkında

En Ucuz Bulanık Otobüs Bileti

Bulanık otobüs bileti satan firmalar Bulanık otobüs bilet fiyatları Bulanık otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Muş’un en güzel yönlerinden olan, Bulanık otobüs bileti satan firmaları, Bulanık otobüs bilet fiyatları, Bulanık otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı ucuzagit.com’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bulanık İlçesi Hakkında Bilgiler

Bulanık’ın (Kop) bir yerleşim yeri olarak tarihi M.Ö. 3000 ‘li yıllara kadar uzanmaktadır. M.Ö. 3000- M.Ö. 2500 yılları arasında Bulanık ve çevresinde Gobin adında bir kasaba kuran Nobi’ler yaşamıştır.

Nobilerden sonra Bulanık ve çevresine sırasıyla Urartular, Med İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Büyük İskender İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu egemen olmuşlardır.  1071 Malazgirt Savaşı’na kadar bölge Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetinde kalmıştır. Malazgirt Savaşı’ndan sonra bölge Selçuklu Devleti hakimiyetine girmiştir. Büyük Selçuklu Devleti’nin parçalanmasından sonra Akkoyunlular bölgeye hakim olmuşlardır.1555 yılında Osmanlı Devleti tarafından Muş’un Akkoyunlular’dan alınmasıyla  da Bulanık, Osmanlı Devleti’nin egemenliğine girmiştir.Cumhuriyet döneminde 1927 yılında Muş’un il olması nedeniyle Bulanık, Muş’ a bağlanmıştır. 

Bulanık Gezilecek Yerler


Bulanık ilçesi sınırları içerisinde eski çağlardan kalma höyükler bulunmaktadır. Bunların en önemlileri Erentepe (Liz) Höyüğü ve Arakonak (Odınçor) Höyüğüdür. Bulanık ilçesinin Mollakent (Mellekent) Köyünde Selçuklu döneminden kalma bir Medresesi bulunmaktadır. Bu medrese Ahlat taşından , Şeyh İbrahim tarafından 1321’ de yaptırılmıştır. Ayrıca Esenlik (Abri) Köyünde Selçuklu döneminden kalma taş işlemeleri son derece estetik olan bir camii, bir de Çillehane bulunmaktadır. Bulanık Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Bulanık Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık