Lütfen bekleyiniz..

Büyükçekmece Otobüs Bileti

Büyükçekmece Seferi Yapan Firmalar
Büyükçekmece Hakkında

Büyükçekmece otobüs bileti satan firmalar, Büyükçekmece otobüs bilet fiyatları, Büyükçekmece otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Büyükçekmece Tarihi
İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve 200 bini geçen nüfusuyla Büyükçekmece, Türkiye’nin en büyük TV kulesi ve yine Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan TÜYAP’ı ilçe sınırları içinde bulundurmasıyla da önem taşımaktadır. Ayrıca ilçe Marmara Denizi’ne kıyısı olması dolayısıyla yazlık bir ilçe olarak kabul edilir. Bütün bu özellikler Büyükçekmece’yi önemli bir ilçe haline getirmektedir.

Büyükçekmece’de Gezilecek Yerler
Kurşunlu Han: Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan bu han, kervansaray olarak kullanılmıştır. Yapımında kesme taşlar kullanılmasının yanında, ilk yapıldığı dönem çatısı kurşunla kaplandığı için Kurşunlu Han adını almıştır.

Sokullu Mehmet Paşa Camii: Mimar Sinan eseri olan bu caminin en önemli özelliği, bir eşine de sadece Mısır’da rastlanan, minaresinin yekpare taştan yapılmış olmasıdır.

Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi: Günümüzde hala içme ve kullanma suyu temin etmek için kullanılan çeşme, Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Çeşme klasik Osmanlı mimarisi örneklerinden birini yansıtması açısından da önemlidir.


En Çok Tercih Edilen Büyükçekmece Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık