Lütfen bekleyiniz..

Çağlayancerit Otobüs Bileti

Çağlayancerit Seferi Yapan Firmalar
Çağlayancerit Hakkında

Çağlayancerit otobüs bileti satan firmalar Çağlayancerit otobüs bilet fiyatları Çağlayancerit otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Çağlayancerit Hakkında
Akdeniz bölgesi sınırları içerisinde bulunan Çağlayancerit, Kahramanmaraş’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğuda Adıyaman Gölbaşı, kuzeyde Nuhrak, güneyde Pazarcık, batıda da Kahramanmaraş Merkez ilçeleri ile komşu durumundadır. Değişken bir iklim yapısına sahip olan ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kış aylarında kar yağışı görülmektedir, bahar aylarında ise yağış genellikle yağmur şeklinde olmaktadır. İlçedeki köyler ve mahalleler dağlık araziler üzerinde kurulmuştur. İlçe ekonomik anlamda çok fazla gelişememiştir. İlçe halkı yaz aylarında, Diyarbakır, Adana, Gaziantep gibi illere mevsimlik işçi olarak çalışmak için gitmektedir.

Çağlayancerit cevizi ile ünlü bir ilçedir. Bu ceviz türü, Türk Patent Enstitüsü tarafından koruma altına alınmıştır. Bölgede yüksek verimli bir şekilde üretilen ceviz Kahramanmaraş’tan tüm ülkeye gönderilmektedir. Yerli bir ceviz çeşidi olmakla beraber, oldukça büyüktür. İç rengi açık sarıdır. Yumuşak yapısı olan Çağlayancerit cevizi kolay kırılmakta ve içi tüm olarak çıkarılabilmektedir. Kurda karşı dayanıklıdır. Çağlayancerit otobüs bileti alarak bu cevizin tadına bakabilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Çağlayancerit Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık