Lütfen bekleyiniz..

Çanakçı Otobüs Bileti

Çanakçı Seferi Yapan Firmalar
Çanakçı Hakkında

En Ucuz Çanakçı  Otobüs Bileti

Çanakçı otobüs bileti satan firmalar Çanakçı  otobüs bilet fiyatları Çanakçı  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Giresin il merkezine 78 km. uzaklıkta bulunan Çanakçı ilçesinin denize kıyısı bulunmamaktadır. Denizden 17 km. içeride bulunan ilçenin güneyinden doğan Çanakçı Deresi, Görele ilçesinde denize dökülmektedir. İlçenin en önemli özelliği, her yıl burada düzenlenen Kuşdili Festivalidir. Çanakçı ilçesine bağlı ve 8 km. uzaklıkta bulunan Kuşköy Köyü sakinlerinin kendi aralarında ıslıkla haberleşerek iletişim kurmaları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Engebeli ve dağlık arazi yapısı ve telefon hatlarının sık arızalanması nedeniyle köy sakinleri birbirleri ile iletişim kurmak için hala ıslık kullanmaktadır.

Çanakçı ilçesinin en önemli turistik faaliyeti Kuşdili Festivalidir. Bölgede kullanılan kuşdili Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da Kültürel Mirası Temsili Listesine alınmıştır. Zamanın koşulları dikkate alındığında, arazi yapısının da engebeli oluşu ve köyler arasında ulaşımın zorlukla gerçekleştirilmesi gibi faktörler bu bölgede insanların ıslık ile haberleşmesini mecbur kılmıştır. Çanakçı otobüs bileti alarak siz de her yıl düzenlenen Kuşdili Festivali’ne katılabilir ve bu farklı etkinliğin tadını çıkartabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çanakçı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık