Lütfen bekleyiniz..

Çardak Otobüs Bileti

Çardak Seferi Yapan Firmalar
Çardak Hakkında

Çardak otobüs bileti satan firmalar, Çardak otobüs bilet fiyatları Çardak otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çardak Tarihi
Doğusunda Bozkurt ilçesi bulunan Çardak, kuzeyinde Afyon ve güneyinde Burdur illeri ile komşudur. Denizli’nin en doğu noktalarından biri olan ilçe Denizli’yi diğer şehirlerle bağlayan bir konumda olması dolayısıyla ticaretin geliştiği bir ilçedir. Aynı zamanda tarım ve hayvancılık da ekonomide önemli rol oynamaktadır. Çardak, kurulduğu dönemden beri hayvancılıkla uğraşan bir ilçedir. Hayvanlarını güneşin sıcağından korumak için evlerine çardak denilen gölgelikler yapmışlardır. Kervanlarını bu köyün önünden geçiren diğer köylüler de bu yerleşim yerine “Çardaklı” adını vermiştir. Bu ismi benimseyen köy halkı da çok uzun süredir “Çardak” adını kullanmaktadır. 

Çardak Gezilecek Yerler
Çardak Kervansarayı: 1230 yılında yapılan kervansarayın girişinde iki Selçuklu Aslanı vardır. Çardak ilçesinin hemen girişinde bulunan bu han, tipik Selçuklu hanlarındandır. Küçük ve sade olan han, dikdörtgen bir zemin üzerine kurulmuştur ve kare bir avlusu vardır. Süslemelerinde önemli detaylar vardır. Boğa başı, sıçramış iki balık ve sivri sakallı insan kabartmaları incelenmesi gereken örneklerdir. Çardak otobüs bileti alarak Çardak ilçesini ve ünlü kervansarayı görmenizi tavsiye ederiz.


En Çok Tercih Edilen Çardak Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık