Lütfen bekleyiniz..

Çıldır Otobüs Bileti

Çıldır Seferi Yapan Firmalar
Çıldır Hakkında

Çıldır otobüs bileti satan firmalar Çıldır otobüs bilet fiyatları Çıldır otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çıldır Tarihi, Coğrafi ve Kültürel Özellikleri
Türkiye’nin en eski Türk yerleşim birimlerinden olan Çıldır milattan önce 700’lü yıllarda Saka Türkleri tarafından yurt edinilmiştir. Çıldır adı da Saka Türklerinden kalan bir hatıra niteliğindedir. Mevcut halkın büyük çoğunluğunu da Terekeme ve Ahıska Türkleri oluşturmaktadır. Soğuk iklimi nedeniyle kış aylarında ilçe sınırları içerisinde bulunan Çıldır Gölü tamamıyla donmakta ve Türkiye’de sadece bu gölde donmuş göl balıkçılığı yapılmaktadır. Çıldır gölü balık bakımında oldukça zengindir. Gölde bol miktarda alabalık ve sazan balığı bulunmaktadır. Ayrıca tatlı su kefali de bulunur. 

Çıldır Gezilecek Yerler
Çıldır ilçesi turizm açısından da oldukça zengindir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken tarihi eserler bulunmaktadır. Çıldır merkezine 2 km mesafede bulunan Şeytan Kalesi, ilçeye 7 km mesafede bulunan 7 katlı mağaralar ve Gürcistan sınırına çok yakın mesafede bulunan Kurt Kalesi turistik cazibe merkezidir. Göl üzerinde yer alan Alpaslan Adası ve adada bulunan yer altı mağaraları ve kiliseler turizmin hareketli olduğu alanlardır. 


En Çok Tercih Edilen Çıldır Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık