Lütfen bekleyiniz..

Develi Otobüs Bileti

Develi Seferi Yapan Firmalar
Develi Hakkında

Develi otobüs bileti satan firmalar, Develi otobüs bilet fiyatları, Develi otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Develi Tarihi
Develi, Kayseri ilinin il merkezinden sonraki en büyük yerleşim yeri olup, İç Anadolu Bölgesi´nin Orta Kızılırmak bölümünde bulunmaktadır. Eski adı Everek´tir. Erciyes Dağı’nın 6 km güneyinde kurulmuştur. Bugünkü sınırları; doğusunda Tomarza İlçesi ve Adana ilinin Tufanbeyli İlçesi, güneyinde Yahyalı İlçesi ile Adana ilinin Saimbeyli ve Feke İlçeleri, batısında Yeşilhisar İlçesi, kuzeybatısında İncesu İlçesi yer alır. 1926´ya Kadar Kozan´a Bağlı Olan Develi Kozan İlinin 1926´da İlçeye Dönüştürülmesiyle Kayseri´ye bağlanmıştır.

İlçe, Tekir Yaylası güzergahından Kayseri’ye 45 km İncesu güzergahından 86 km uzaklıkta olup, Kayseri´nin en büyük ilçesidir. Yüzölçümü 1887 km² olup, deniz seviyesinden yüksekliği 1150 metredir. En büyük dağı Kayseri´nin sembolü durumundaki Erciyes Dağı, Karasivri Dağı, Büyük Kartın (Peri Kartın), Göktepe (Yeşil Tepe), Sümengen (Süvegen) ve Bakır Dağı’dır. En önemli akarsuları Seyhan Nehri´nin en büyük kolu olan Zamantı Irmağı, Develi Çayı (Fenese Suyu), Elbiz ve Köşkpınarı’dır. En önemli gölleri Kurbağa Gölü ile Sultan Sazlığı’dır. 

Develi İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler
Kültürel değerlerin en önemlisi her yıl yapılmakta olan geleneksel Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalidir. Develi Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.


En Çok Tercih Edilen Develi Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık