Lütfen bekleyiniz..

Dinar Otobüs Bileti

Dinar Seferi Yapan Firmalar
Dinar Hakkında

Dinar otobüs bileti satan firmalar, Dinar otobüs bilet fiyatları, Dinar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Dinar Tarihi
Dinar ilçesinin eski adı Geyikler´dir. Şimdiki adını Orta Asya´dan Anadolu´ya göç eden atalarımızdan olan Dinar Bey´den almıştır. Bir hayli mühim bir noktada konuşlanan Dinar ilçesi, Türkiye´deki pek çok karayolunun kesiştiği bir bağlantı noktasında yer almaktadır. Oldukça zengin bir kültürel maziye sahip olan Dinar´daki ilk yerleşim yerleri M.Ö 100´lü yıllarda kurulmuştur. Tarih içerisinde jeopolitik konumu itibariyle pek çok medeniyetin gözdesi olmuş; önemini bu sayede artırmıştır. Dinar, 1874 yılında belde unvanını, 1908 yılında ise ilçe olma özelliğini kazanmıştır. Dinar´ın görsel zarafetini izlemek ve yerel tatlarını tatmak için sadece bir Dinar otobüs bileti almak yeterli.

Dinar, Denizli´ye 110 kilometre, Burdur´a 60 kilometre Afyonkarahisar şehir merkezine ise 109 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu nedenle önemli bir güzergah noktasında yer aldığı söylenebilir. Son TÜİK verilerine göre Afyonkarahisar´ın en çok nüfusa sahip ilçesi Dinar´dır. Buna karşın 1995 yılında meydana gelen elem deprem esnasında pek çok insanın hayatını kaybettiğini bilmekteyiz. Depremden dolayı ölen 94 kişinin sonrasında o zamandan bu yana bölgede pek çok trajik göç hadisesi oluşmuştur. Bu nedenle Dinar´ın nüfusunun yarısı başka yerlere göçmüştür. Emirdağ ilçesinin haricinde en çok insan barındıran ilçedir Dinar. Bununla birlikte vatansever insanların yer aldığı bir mevki olarak da göze çarpar. 


En Çok Tercih Edilen Dinar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık