Lütfen bekleyiniz..

Emet Otobüs Bileti

Emet Seferi Yapan Firmalar
Emet Hakkında

Emet otobüs bileti satan firmalar Emet otobüs bilet fiyatları Emet otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Emet Tarihi
Kütaya´nın güzel bir ilçesi olan Emet, kaplıcalar diyarı olarak tanınır. İlçedeki şifalı kaplıcalar, Termal turizmi bir hayli geliştirmiştir. Öyle ki, 17 Ekim 1993 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla, ilçe, "Termal Turizm Bölgesi" ilan edilmiştir. Bunun yanı sıra dünya genelinde çok değerli bir maden olan bor, Emet sınırları dahilinde çokça bulunmaktadır. Bilindiği üzere Dünya´daki bor rezervlerinin %70´lik büyük bir kısmı, Türkiye´de bulunmaktadır. Bunun yarısı ise Emet´te yer alır. Bunlara ek olarak, Asit Borik Fabrikası da Emet´te faaliyet göstermektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Emet´in Türkiye için önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

İlçede, kalsiyumlu, bikarbonatlı, sülfatlı ve magnezyumlu aynı zamanda hipertermal ve hipotonik nitelikler taşıyan kıymetli kaplıcalar bulunmaktadır. Kaplıca sularının doktorlar tarafından kür olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Araştırmalara göre bu sular karaciğer, bağırsak sitemi ve safra kesesi üzerinde olumlu bir tesire sahiptir. Emet otobüs bileti temin ederek, rahatlıkla bu şifalı kaplıcaları keşfedebilirsiniz. 

Emet´te Gezilecek Yerler
Dereli Kaplıcaları, Osmanlı Hamamı, Kaynarca Hamamı, Yeşil Kaplıcalar


En Çok Tercih Edilen Emet Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık