Lütfen bekleyiniz..

Emirdağ Otobüs Bileti

Emirdağ Seferi Yapan Firmalar
Emirdağ Hakkında

Emirdağ otobüs bileti satan firmalar, Emirdağ otobüs bilet fiyatları, Emirdağ otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Afyonkarahisar, Emirdağ
Afyonkarahisar´ın bir ilçesi olan Emirdağ, tarihi maziye sahip diğer ilçeler gibi oldukça köklü bir yerleşim yeri olma özelliği göstermektedir. Emirdağ´a ilk olarak Hititler yerleşmiş, onları; Lidya, Eski Yunan ve Roma medeniyetleri takip etmiştir. Bizanslıların da bir müddet hüküm sürdüğü Emirdağ yıllar önce Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilmiştir. 

Emirdağ´a Nasıl Giderim?
Afyonkarahisar şehri, Emirdağ´ın batısında kalmaktadır. Bu bağlamda Emirdağ, Afyonkarahisar´a en uzak ilçedir. Bu nedenle daha çok Sultandağı ve Bolvadin´e gidip gelmek tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Eskişehir´in Çifteler ve Eskişehir ilçelerinden alınan Emirdağ otobüs bileti aracılığıyla da ulaşım sağlanabilmektedir. Afyonkarahisar´ın 73 kilometre üzerinde bulunan Emirdağ, İçi Anadolu ve Ege bölgelerinin sınır bölgesinde yer almaktadır. Bu bakımdan ulaşım ağı gelişmiştir. Emirdağ´da bir gün içerisinde dört mevsim görülebilmektedir. İklimsel özellikleri nedeniyle de ilgi odağıdır. Emirdağ´dan pek çok ile ulaşım mevcuttur. İstanbul´a 446, Ankara´ya 186, Konya merkezine ise 226 kilometre uzaklıktadır. 

Emirdağ Hakkında
İlçe 1921 yılının Eylül ayında Yunanlılar tarafından işgal edilmiş ve bir sene sonra Yunanlılar tarafından yönetilmiştir. Kurtuluş Savaşı sonrasında tekrar ele geçirilmiştir. 1932 yılında güney cihette yer alan dağlardan esinlenilerek ilçeye "Emirdağ" adı verilmiştir. 2016 yılı itibariyle ilçenin nüfusu 40.000 civarındadır.


En Çok Tercih Edilen Emirdağ Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık