Lütfen bekleyiniz..

Enez Otobüs Bileti

Enez Seferi Yapan Firmalar
Enez Hakkında

Enez otobüs bileti satan firmalar, Enez otobüs bilet fiyatları, Enez otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Enez Tarihi
Yaklaşık olarak 11 bin nüfusa sahip, Edirne’nin tarihi ve turistik açıdan en önemli ilçelerinden biri olan Enez, Meriç’in Ege’ye döküldüğü noktada bulunmaktadır. Ege denizi ve Yunanistan ile çevrelendiğinden dolayı ticari bir öneme de sahiptir. Bölge halkı geçimini turizmin yanında hayvancılık ve tarımdan karşılamaktadır. Ayrıca bölgede bulunan süt ve kil fabrikaları Enez’in gelişmesine de fayda sağlamıştır. Bölge ayrıca yetişen çok farklı ve lezzetli balık çeşitleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yaygın olmasının verdiği avantajla da gastronomi tutkunlarının da uğrak yeridir.

Enez’de Gezilecek Yerler
Altınkum Sahili: Yaklaşık 4 km’lik bir alana sahip olan Altınkum, yapılaşmanın olmadığı doğayla iç içe, ayrıca temizliğiyle dikkat çeken bir sahil.
Gala Gölü: Enez’e yaklaşık olarak 10 km mesafede olan bu göl, kuş göç yollarının üzerinden olmasından dolayı pek çok kuş çeşidine ev sahipliği yapmaktadır.
Enez Kalesi: İlçe merkezinden minibüsler ile ulaşımın kolaylıkla sağlandığı Bizans döneminden kalan Enez Kalesi, şapeli, havalandırma kuyuları, mahzenleri ve mermer kabartmalarıyla öne çıkan tarihi eserlerden. Ayrıca Enez’i kuşbakışı görebileceğiniz nadir noktalardan biri de Enez Kalesi. Enez otobüs bileti aldıktan sonra tüm bu tarihi ve turistik yerleri de gezmek mümkün.


En Çok Tercih Edilen Enez Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık