Lütfen bekleyiniz..

Espiye Otobüs Bileti

Espiye Seferi Yapan Firmalar
Espiye Hakkında

Espiye otobüs bileti satan firmalar, Espiye otobüs bilet fiyatları, Espiye otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Espiye Tarihi
Tarihi İpek Yolu’nun önemli limanı olan Zefre Limanı’nı da sınırları içerisinde barındıran Espiye, Giresun’un ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tipik coğrafi özelliklerini barındıran ilçenin arazi yapısı engebelidir. İlçenin iklimi Karadeniz iklimi özellikler göstermektedir. Her mevsim bol yağışlı geçen ilçe bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. İlçenin hemen her yer fındık bahçeleri ile kaplıdır. Fındık yetiştiriciliğinin yanında, çay, sebze, meyve ve mısır yetiştiriciliği de bölge halkının tarımsal faaliyetleri arasındadır. 

Espiye Gezilecek Yerler
Espiye ilçesinin turizm açısından en önemli yapısı bölgede uzun süre yaşayan Cenevizliler tarafından inşa edilen ve Zefre Limanı’nı koruyan Andoz Kalesi’dir. 1. Derece arkeolojik sit alanı ilan edilen kale, ilçenin tarihi önemin artıran bir unsurdur. Kaleye ulaşmak için tek bir yol vardır. Andoz Kalesi’nin etrafı surlarla çevrilmiştir. Bazı kısımlarda da kuleler mevcuttur. Ancak zamanla bu surlardan ve kulelerden bir kısmı yıkılmıştır. Andoz otobüs bileti satın alarak bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Kale dışında, Şahinyuva Köyü’ndeki kilise, Harova Köprüsü, Ericek Köprüsü ve Sınır Köprüsü görülmesi gereken yerlerdendir. 


En Çok Tercih Edilen Espiye Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık