Lütfen bekleyiniz..

İstanbul - Eskişehir Otobüs Bileti Ara

Türkiye’nin en mutlu şehri olarak nitelendirilen İstanbul Eskişehir, bir üniversite nüfusuna ev sahipliği yapması ile birlikte, ülkenin en hareketli kentlerinden biri olmasıyla öne çıkıyor. Şehrin ortasından geçen Porsuk Nehri, yürüyüş köprüleri, tramvay sistemi, gezilip görülecek yerleri ve ilerici ruhu kenti özel kılan detaylar arasında bulunuyor. Gençlik kokan atmosferi ve gece hayatı ile de ziyaretçilerini büyülemesinin yanı sıra, çocuklar için de büyüleyici bir bilim merkezi olan İstanbul Eskişehir’in tadını çıkarmak için, ucuzagit.com ile hemen bir İstanbul Eskişehir otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz İstanbul Eskişehir Otobüs Bileti
İstanbul Eskişehir’e ulaşmak için en uygun otobüs bileti seçenekleri, ucuzagit.com’un karşılaştırmalı bilet sunumuyla sizler için listeleniyor. Ev sahipliği yaptığı Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi ile yıl içinde çok sayıda öğrenci ağırlayan ve adeta bir öğrenci kenti olarak anılan İstanbul Eskişehir ucuz otobüs bileti arayışında olan herkes için alternatifler sunuyor. İster eğitim ister iş, isterseniz de tamamen turistik amaçlı bu şehre seyahat etmek istiyor olun, ucuzgit.com’un avantajlı otobüs bileti seçeneklerini değerlendirerek, bütçenize uygun en ucuz İstanbul Eskişehir otobüs biletini bulabilirsiniz.

İstanbul Eskişehir Otobüs Bileti Fiyatları
Kütahya, Bursa, Afyonkarahisar, Ankara, İzmir ve İstanbul gibi kara yolu ile İstanbul Eskişehir’den 1 saat ila 6 saat uzaklığında olan şehirler, İstanbul Eskişehir’e en popüler otobüs seferleri düzenleyen kentler arasında bulunuyor. Şehirler arası 77 km ila 400 km arasında değişen mesafe ve kullanılacak otobüs firması, otobüs bilet fiyatları üzerinde etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. ucuzagit.com üzerinden bulunduğunuz şehri kalkış noktası, İstanbul Eskişehir’i varış noktası olarak girerek, en uygun İstanbul Eskişehir biletlerini listeleyebilir ve satın alabilirsiniz.

İstanbul Eskişehir’de Ulaşım
Tüm köylerine kolayca ulaşım sağlanan İstanbul Eskişehir’de, İstanbul - İstanbul Eskişehir - Ankara yolu ulaşımın omurgası olarak nitelendiriliyor. Kara yolundan kısa bir süreyle ulaşabileceğiniz İstanbul Eskişehir Otogarı ise Tepebaşı’nda konumlanıyor. Hem şehirlerarası hem de şehir içi otobüs seferlerinin düzenlendiği otogardan şehrin merkezine ulaşmak için, öncelikle tüm ulaşım tiplerinde geçerli olan ve Eskart adı verilen elektronik ulaşım kartından edinmeniz gerekiyor. Ardından tüm halkın en sık kullandığı ulaşım aracı olan tramvaya binerek İstanbul Eskişehir’i gezebilir, dilerseniz 79 güzergaha yolu düşen otobüs hattını kullanabilir ya da minibüs ve taksi aracılığıyla gitmek istediğiniz noktaya varabilirsiniz.

İstanbul Eskişehir Gezilecek Yerler
2013 senesinde Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen ve ev sahipliği yaptığı sanat kurumları ile kültürel dokusunu dimdik ayakta tutan İstanbul Eskişehir; festivalleri, yerel etkinlikleri, uluslararası sempozyumları ve müzeleri sayesinde ziyaretçilerini hiç boş bırakmıyor. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Balmumu Müzesi, Karikatür Müzesi, Lüle Taşı Müzesi, Teyyare Müzesi ve İnönü Savaşları Karargah Müzesi gibi daha birçok müze, İstanbul Eskişehir gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Sanatsal yönü kadar tarihsel zenginliğiyle de göz dolduran ve geçmişte Romalılardan Bizanslılara, Anadolu Selçuklularından Osmanlı’ya kadar çeşitli uygarlıkları ağırlayan İstanbul Eskişehir’de; bir Osmanlı eseri olan Kurşunlu Külliyesi, Şeyh Şehabettin Türbesi, Odunpazarı Evleri ve İstanbul Eskişehir Mevlevihanesi mutlaka görülmeli. Yine geçmişten izler taşıyan Midas Anıtı ve Han Antik Kenti de, gizemini hala koruyan noktalar olmasıyla ziyaret etmeniz gereken yerler arasında başı çekiyor.

İstanbul Eskişehir’in muhteşem tabiatı ise Balıkdamı Kuş Cenneti, Sazoava Parkı ve Porsuk Çayı gibi duraklarla tamamlanıyor. Türkiye’nin Venedik’i lakabını taşıyan İstanbul Eskişehir’de, Porsuk Çayı’nın üzerinde yapılan gondol ve bot seferlerine katılarak, kenti ferah bir gezinti ile taçlandırabilirsiniz. Canlılığını daima koruyan, eğlence hayatı ile ruhunuzu doyuran ve gezilecek durakları saymakla bitmeyen bu eşsiz kente doğru ucuzagit.com ayrıcalığı ile hemen bir otobüs bileti alın, yolculuğa güvenle başlayın.Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık