Lütfen bekleyiniz..

Mersin Aydıncık Otobüs Bileti

Mersin Aydıncık Seferi Yapan Firmalar
Mersin Aydıncık Hakkında

Aydıncık otobüs bileti satan firmalar, Aydıncık otobüs bilet fiyatları, Aydıncık otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Aydıncık Tarih
Aydıncık, Mersin’in bir ilçesidir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ilçenin tarihi adı Kelenderis’tir. Yaklaşık 3000 yıllık bir tarihi olan ilçede sırasıyla Fenikeliler, Hititler, Asurlular, Sisamlılar, Selefkoslar, Mısırlılar, Romalılar, Bizanslılar, Emeviler, Ermeniler, Karamanoğulları ve Osmanlılar egemenliklerini kurmuşlardır. Bu küçük ve tarihi ilçenin nüfusu 11.000’dir.

Aydıncık’a Nasıl Gidilir?
Aydıncık ilçesinin Mersin’in il merkezine uzaklığı 173 kilometredir. Komşu ilçeleri Gülnar, Silifke, Bozyazı’dır ve güneyinde de Akdeniz bulunur. Tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran bu ilçeye gitmek için Aydıncık otobüs bileti almanız yeterlidir.

Aydıncık Gezilecek Yerler
Aydıncık’a gittiğinizde görmeniz tavsiye edilen birtakım tarihi kalıntılar vardır. Bunlardan ilki Kelenderis Antik Kenti’dir. Şehrin kalıntıları, tiyatro, liman hamamı, vazolar bu antik kentten günümüze ulaşan ve ilginizi çekebilecek yapılar arasındadır. Aydıncık’ın denizine girmek isterseniz de bunun için Büyükalan Plajı ya da Soğuksu Mevkii’ndeki plajlardan birini kullanabilirsiniz. Bunlar dışında Susanlık Kalesi, su kemerleri, Aynalı Göl ve Gilindire Mağarası da yine görülmeye değer yerlerdendir. 


En Çok Tercih Edilen Mersin Aydıncık Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık