Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Başkale Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Başkale Seferleri

Başkale Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Başkale Hakkında

Başkale otobüs bileti satan firmalar, Başkale otobüs bilet fiyatları, Başkale otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Başkale Tarih
Başkale, Van iline bağlı bir ilçedir. Bölge Urartular döneminde Adamma olarak adlandırılmış bir yerdir. Başkale, Romalılar ile Partlar arasında bir sınır bölge olmuştur. Sonra sırasıyla Sasaniler ve Bizanslıların eline geçen bölge, Ermeni beylerin egemenliği altında kalmıştır. 16. yüzyıl ortalarında Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçen Başkale, bu ismi Cumhuriyet döneminde almıştır. Engebeli araziye sahip Başkale ilçesinde yöre halkı geçim kaynağı olarak hayvan yetiştiriciliğiyle uğraşmaktadır.

Başkale'de Gezilecek Yerler
Başkale ilçesi turistik potansiyele sahip bir yerdir. Peribacaları ve travertenler bu ilçede de bulunmaktadır. Nevşehir ve Denizli'deki Peribacaları ve travertenler kadar ilgi görmemesinin sebebi reklamının yeterince iyi yapılamaması ve bakımsızlığıdır. Yine de buralar bu küçük ilçeye gelenlerin ziyaretlerine değecek güzelliktedir.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.