Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Sivas - Tokat Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Sivas - Tokat Seferleri

Tokat Hakkında

İç Anadolu Bölgesi'nin tarih kokan şehri Tokat, beklentilerin çok ötesinde bir şehirdir. 7 bin yılın üzerinde bir geçmişi bulunan Tokat'ta pek çok medeniyetin hüküm sürdüğü görülüyor. Bu medeniyetlerin bıraktığı izler, Tokat turizminin temel saç ayaklarını oluşturur. Tokat'taki bu zengin mirasın temel nedeni İpek Yolu kavşağına sahip olmasıdır. Dolayısıyla Türklerin Anadolu'daki öncelikli durakları arasında yer almıştır. "Şairler Yatağı" olarak adlandırılan Tokat;  bereketli topraklarıyla, zengin mutfak kültürüyle, tarihi sokaklarıyla, kaleleri, camileri, medrese ve mağaralarıyla bütün övgüleri fazlasıyla hak eder.  Sezar'ın literatüre geçen "Geldim, gördüm, yendim" cümlesinin de yer aldığı meşhur mektubunu Tokat'ın Zile ilçesinde yazdığı biliniyor. Tokat'ın sürprizlerle dolu dünyasına uzanmak için ucuzagit.com adresinden en ucuz Tokat otobüs bileti seçeneklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tokat'ta Nereler Gezilir?

Tokat seyahatinize; Hıdırlık Köprüsü, Tokat Kalesi, Gök Medrese, Taşhan, Latifoğlu Konağı, Tokat Mevlevihanesi, Saat Kulesi, Ballıca Mağarası, Kaz Gölü, Zile Kalesi gibi ayrıcalıklı yerleri mutlaka dahil etmelisiniz.

Tokat'ta Nerede Kalınır?

Anadolu'nun kadim topraklarından sayılan Tokat'a geldiğinizde küçük pansiyonlardan 4 yıldızlı otellere dek pek çok seçeneğin sizleri beklediğini görebilirsiniz. İlçelerde ve kırsal bölgelerde görece konaklama seçenekleri sınırlı düzeyde; ancak merkezde ve Erbaa ilçesinde bütçenize en uygun oteli keşfetmekte zorlanmayacaksınız. Dilerseniz Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde yer alan Tokat Öğretmenevi'ni de alternatifler arasına dahil edebilirsiniz.

Tokat'ta Ne Yenir?

Tokat sadece özgün mekânlarıyla değil, aynı zamanda zengin yeme içme kültürüyle de fark yaratıyor. Bu kültürün önemli parçaları olan Tokat kebabı, bakla dolması, pehlili pilav, bat, yoğurtmaç, Tokat yağlısı ve Zile pekmezini tatmadan dönmeyin. Tokat otobüs bileti fiyatları konusunda en güncel bilgilere ucuzagit.com adresinden ulaşmanız mümkündür.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.