Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Yozgat - Göksun Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Yozgat - Göksun Seferleri

Göksun Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Göksun Hakkında

Göksun otobüs bileti satan firmalar,Göksun otobüs bilet fiyatları, Göksun otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Göksun Tarihi
Konumu itibariyle geçiş güzergahında bulunan Göksun ilçesi, Kahramanmaraş il merkezine 89 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Denizden 1350 metre yükseklikte bulunan ilçe, doğuda Elbistan ve Ekinözü, kuzeyde Kayseri, güneyde Andırın ile komşudur. Karasal iklim hakim olan bölgede yazları çok sıcak ve kurak geçmektedir. İlçedeki arazi oldukça engebeli bir yapıdadır. Göksun'un ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Özellikle kiraz, elma ve ceviz üretimi ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bunun yanında buğday, şeker pancarı, arpa, kuru fasulye, nohut ve ayçiçeği üretimi de yaygın olarak yapılmaktadır.

Göksun'da Gezilecek Yerler
Göksun Höyük: Halen su deposu olarak kullanılan höyük 12 metre yüksekliğindedir. Yapılan arkeolojik kazılarda M.Ö 2500 yıllarına ait kalıntılar bulunmuştur. Höyük üzerinde dinlenip, bir şeyler içebilir ve ilçenin manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.
Aybastı Kalesi: Hançer deresi kanyonunda bulunan Aybastı Kalesi, Yağbasan ve Varsak köylerinin olduğu bölgededir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan kalenin antik döneme ait olduğu tahmin edilmektedir. Kalenin yüzeyinde çanak ve çömlek parçalarına rastlamak mümkündür.
Meryemçil Yaylası: Bölgedeki yaylalardan en popüler olanıdır. İpek Yolu üzerinde bulunması, bölgenin önemini artırmaktadır. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarından kaçmak isteyen ilçe halkı bu yaylayı tercih etmektedir. Göksun otobüs bileti alarak ilçeyi gezebilirsiniz.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2021 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.